Zagłębie wygrało w Szczecinie z Pogonią

asinfo
Zagłębie Lubin wygrało na wyjeździe z Pogonią Szczecin w niedzielnym meczu 36. kolejki Ekstraklasy. Gospodarze prowadzili 1:0, ale potem trzy gole zdobyli "Miedziowi".

Podopieczni Piotra Stokowca mają po tym spotkaniu 32 punkty na koncie i zajmują czwarte miejsce w tabeli, tracąc do trzeciej Cracovii jedno "oczko". Pogoń jest szósta z 27 punktami.

W pierwszej połowie nie było zbyt wielu sytuacji podbramkowych. W drugiej na prowadzenie wyszła drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza. Wynik otworzył Ricardo Nunez. Goście odpowiedzieli niemal natychmiast trafieniem Jarosława Kubickiego. Potem drugiego gola dla Zagłębia strzelił Arkadiusz Woźniak, a wynik w końcówce ustalił Łukasz Piątek.

****

Tak padły bramki:

Nunes 57'
Miłosz Przybecki podał przed pole karne do Nunesa, który płaskim uderzeniem przy słupku pokonał golkipera gości.

Kubicki 60'
Rzut rożny wykonywała Pogoń. Rafał Murawski podał krótko do Takafumi Akahoshiego, ale ten stracił futbolówkę i z kontrą wyszli goście. Łukasz Janoszka dośrodkował z lewej strony na głowę Kubickiego, który pewnym strzałem doprowadził do remisu.

Woźniak 64'
Jakub Tosik wpadł w pole karne, wypatrzył Woźniaka, a ten technicznym uderzeniem tuż przy słupku wyprowadził Zagłębie na prowadzenie.

Ł. Piątek 88'
Po zablokowanym strzale Michala Papdopulsa błąd popełnił Jakub Czerwiński. Sprytniejszy od niego był Ł. Piątek, który mocnym strzałem przy słupku nie dał szans golkiperowi "Portowców".

Zawodnik meczu: Łukasz Piątek.
Na drugą połowę nie wyszedł Łukasz Zwoliński, który był bardzo aktywny przed przerwą. Został zmieniony przez przez Akahoshiego. To fatalny błąd Japończyka sprawił, że goście wyszli z kontratakiem i bardzo szybko doprowadzili do remisu.