ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mistrzem Polski, brązowy medal dla Skry

Dziurek/Shutterstock
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po raz trzeci pokonała Asseco Resovię Rzeszów i została mistrzem Polski. PGE Skra Bełchatów natomiast wywalczyła brązowy medal.

To był kolejny pojedynek, w którym rzeszowianie nie mieli nic do powiedzenia. Po dwóch wyjazdowych porażkach 0:3, tym razem na własnym obiekcie po raz trzeci przegrali 0:3. Siatkarze Zaksy tym samym po 13 latach przerwy odzyskali tytuł mistrzowski.

Gospodarze walkę z rywalami nawiązali tylko w dwóch pierwszych setach, które przegrali najpierw do 23, a potem 21. Trzecia odsłona dla gości była tylko formalnością. Zwycięstwo 25:13 i 3:0 w całym meczu.

Równie łatwą przeprawę miała Skra Bełchatów, która wszystkie trzy spotkania, tak jak ZAKSA, wygrała po 3:0. Zawodnicy Lotosu Trefl Gdańsk mieli natomiast w tej rywalizacji bardzo mało do powiedzenia.