betclic

Zarząd pierwszoligowca podał się do dymisji!

Ostatnia aktualizacja: 20/09/15 13:38, Komentarzy: 0

0
0
Fot. www.facebook.com/GKS.Katowice

Zarząd GKS-u Katowice wydał oświadczenie, w którym poinformował o podaniu się do dymisji prezesa Wojciecha Cygana i wiceprezesa Marcina Janickiego. Powodem są niezadowalające wyniki drużyny w tym sezonie.

– W ostatnich latach GKS Katowice przeszedł wielką metamorfozę. Z klubu, którego egzystencja była poważnie zagrożona i wisiała nad nim realna groźba wycofania z rozgrywek, stał się stabilnym organizacyjnie podmiotem. Przeobrażenia, których dokonaliśmy w Spółce, dzięki wielkiemu zaangażowaniu i pomocy miasta Katowice, stawiane są za wzór. Liczyliśmy, że normalizacja sytuacji organizacyjno-ekonomicznej klubu przełoży się na lepsze wyniki sportowe zespołu. Właśnie dlatego przed startem obecnych rozgrywek postawiliśmy przed zespołem zadanie wywalczenia awansu w ciągu dwóch lat do Ekstraklasy. Zdajemy sobie sprawę, że bilans naszych spotkań w obecnym sezonie jest daleki od oczekiwań. Postawa zespołu i efekty pracy osób, które są współodpowiedzialne za wyniki, budzą nasze niezadowolenie. Rozumiemy rozczarowanie kibiców, bo sami oceniamy podobnie postawę GKS-u. Nie chcemy podejmować żadnych pochopnych decyzji. Jednak w związku z tym, że czujemy się współodpowiedzialni za obecny stan rzeczy, postanowiliśmy oddać się do dyspozycji Rady Nadzorczej Spółki. W trakcie jej środowego posiedzenia poszukamy rozwiązań, które sprawią, by GKS Katowice wreszcie zaczął grać na miarę oczekiwań, a obecny sezon nie okazał się dla klubu stracony
- napisano w komunikacie.

Po dziewięciu kolejkach 1. Ligi, GKS zajmuje czternaste miejsce w tabeli. Piłkarze Piotra Piekarczyka mają jeden punkt przewagi nad znajdującą się w strefie spadkowej Olimpią Grudziądz, z którą przegrali w sobotę 0:1.

Kolejnym rywalem katowickiej drużyny będzie Cracovia. Mecz 1/8 finału Pucharu Polski rozegrany zostanie we wtorek na stadionie przy ul. Bukowej.
Źródło: asinfo.

Tagi:

Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela