betclic

"Zawiedliśmy w derbach Śląska, musimy się zrehabilitować"

Ostatnia aktualizacja: 26/02/16 07:20, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo (piłkarze Ruchu i Górnika podczas ostatnich derbów)

W najbliższy piątek zabrzanie zagrają wyjazdowe spotkanie ze Śląskiem. Jedynym wychowankiem wrocławskiego klubu w barwach Górnika jest Radosław Janukiewicz, który zapowiada po przegranych derbach z Ruchem Chorzów, że on i jego koledzy chcą się zrehabilitować.

- Śląsk to klub w którym się wychowałem, debiutowałem w jego barwach w Ekstraklasie. Kupę lat spędziłem we wrocławskiej drużynie i na pewno mam do niego ogromny sentyment, ale teraz moim zespołem jest Górnik i tylko on się liczy. Zrobię wszystko, by pomóc Górnikowi w tym trudnym dla nas sezonie - mówił golkiper w rozmowie z oficjalną witryną zabrzan.

Janukiewicz został również zapytany o rozstanie z wrocławianami. Dlaczego do niego doszło? - Nie dogadałem się z działaczami w sprawie nowego kontraktu i zostałem wypożyczony na krótko do Zagłębia Lubin. Tam broniłem w dwóch meczach. W międzyczasie pojawiła się oferta z Grecji i przeniosłem się do AO Xanthi - wyznał doświadczony golkiper.

- Śląsk ma określony potencjał piłkarski, ale nie chcę się rozwodzić nad naszym rywalem i mówić o jego słabych, czy silnych punktach. To już nie moja rola. Oni są od nas wyżej w tabeli, bo mają 4 punkty przewagi. Chcielibyśmy bardzo tę przewagę zmniejszyć do jednego "oczka". Zawiedliśmy w tym bardzo prestiżowym i najważniejszym meczu dla kibiców, czyli Wielkich Derbach Śląska. Teraz musimy się zrehabilitować przed kibicami - zapewnił Janukiewicz.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!