Zawisza Bydgoszcz wyeliminował Śląsk Wrocław

asinfo
Zawisza Bydgoszcz pokonał w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Pucharu Polski na wyjeździe Śląsk Wrocław 2:1 (0:0) i tym samym wywalczył sobie awans do kolejnej rundy.

Pierwszego gola w tym spotkaniu zdobyli w 69. minucie goście, a dokładniej Szymon Lewicki, który wykorzystał składną akcję swojego zespołu i pewnym strzałem z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki.

Na odpowiedź Śląska Wrocław nie trzeba było długo czekać, bowiem już cztery minuty później do wyrównania doprowadził strzałem z okolic jedenastego metra Kamil Biliński. Ostateczne słowo należało jednak do pierwszoligowca.

Decydującą o zwycięstwie Zawiszy Bydgoszcz bramkę strzelił w 77. minucie Kamil Drygas. Były gracz Lecha Poznań potężnym uderzeniem z siedmiu metrów pokonał bezradnego w tej sytuacji Jakuba Wrąbla.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami padł bezbramkowy remis. Rywalizacje półfinałowe odbędą się 30 marca i 20 kwietnia przyszłego roku.