betclic

Zdemolowali samochód, nie zostaną trenerami

Ostatnia aktualizacja: 02/10/15 12:28, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Roger Gorączniak, wikicommons

Dyrektor Szkoły Trenerów PZPN Stefan Majewski podjął decyzję o usunięciu z kursu trenerskiego UEFA B+A ze skutkiem natychmiastowym słuchaczy kursu Bartosza Ślusarskiego, Grzegorza Barana oraz Szymona Sawalę - poinformował Polski Związek Piłki Nożnej na swojej oficjalnej stronie.

Trzech ukaranych piłkarzy na początku września brało udział w incydencie, mającym miejsce w trakcie kursu trenerskiego w Białej Podlaskiej. Zniszczono wtedy samochód należący do Patryka Rachwała. Na nieszczęście sprawców, ich wybryk został nagrany przez kamery monitoringu.

Decyzja została podjęta na podstawie Regulaminu Szkoły Trenerów PZPN, stanowiącego integralną część umowy zawieranej z każdym uczestnikiem kursu trenerskiego. Kursanci dopuścili się rażącego naruszenia postanowień Regulaminu, co godzi w wizerunek PZPN jako podmiotu prowadzącego Szkołę Trenerów. Ponadto tak nagannego moralnie czynu nie powinni się przede wszystkim dopuszczać kandydaci na trenerów mający w przyszłości mają pracować m.in. z młodzieżą.

Dyrektor Szkoły Trenerów PZPN zdecydował również o potrąceniu części opłaty wpisowej uiszczonej przez zainteresowane osoby.

Dodatkowo Komisja Techniczna PZPN z uwagi na naruszenie norm etyczno-moralnych w najbliższych latach nie będzie przyjmowała od wyżej wymienionych zawodników wniosków o ponowne przyjęcie na kurs trenerski.

Decyzja Dyrektora Szkoły Trenerów PZPN jest kolejną karą nałożoną na Bartosza Ślusarskiego, Grzegorza Barana i Szymona Sawalę. W ubiegłym tygodniu każdy z zawodników został ukarany przez Komisję Dyscyplinarną PZPN karą 8000 złotych.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela