betclic

"Zapierniczaliśmy i wygraliśmy"

Ostatnia aktualizacja: 29/09/15 16:48, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Andrzej, wikicommons

- Walka toczyła się do ostatnich wyścigów i o to właśnie chodziło - przyznał Grzegorz Zengota na antenie "Radia Elka" po zwycięskim dla Fogo Unii Leszno finałowym dwumeczu PGE Ekstraligi przeciwko Betard Sparcie Wrocław.

Podopieczni Adama Skórnickiego po wygranej na gościnnym torze w Częstochowie 49:41 w rewanżu zremisowali z ekipą z Dolnego Śląska 45:45. To wystarczyło do czternastego w historii "Byków" mistrzowskiego tytułu.

- Fajnie, że stworzyliśmy widowisko na wysokim poziomie i dostarczyliśmy niesamowitych wrażeń. Wrocławianie stawiali opór do samego końca. Momentami wygrywali czterema punktami (26:22 - przyp. red.), ale w końcu przestaliśmy bujać w obłokach - podkreślił wychowanek zielonogórskiego Falubazu, który na obiekcie im. Alfreda Smoczyka wywalczył w rewanżu dziesięć punktów w pięciu wyścigach.

- Zeszliśmy na ziemię. Pomyśleliśmy: kurcze, trzeba zapierniczać, bo jeszcze trochę i nam to wydrą. Zaczęliśmy popełniać mniej błędów i wygrywaliśmy starty, dobrze rozgrywaliśmy pierwsze łuki. Zaczęliśmy odrabiać straty i do tego dokładać punkty. Cieszymy się niesamowicie, bo walczyliśmy o to cały sezon - dodał Zengota.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!