Zespół Augustyna zremisował z Celtikiem

Zhi Yong Lee, wikipedia
Heart of Midlothian zremisowało na własnym stadionie z Celtikiem Glasgow 2:2 w spotkaniu 20. kolejki ligi szkockiej. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Błażej Augustyn. Polak w 64. minucie gry, został ukarany żółtą kartką.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście. W 42. minucie meczu bramkarza rywali pokonał Nir Biton, któremu podawał Callum Mc Gregor. "Serca" zdołały wyrównać jeszcze przed przerwą. Trafienie zaliczył Sam Nicholson.

Kolejny gol padł w 70. minucie spotkania. Tym razem asystę zaliczył Biton, a na listę strzelców wpisał się Tom Rogić. Wynik na 2:2 ustalił w doliczonym czasie gry, Osman Sow. Była to jego siódma bramka w tym sezonie.

Celtic zajmuje obecnie pierwsze miejsce w lidze. Ma jeden punkt przewagi nad Aberdeen. Piłkarze Robbie'ego Neilsona, dla których był to czwarty remis w pięciu ostatnich meczach, są na trzeciej pozycji w tabeli.