Zespół Fabiańskiego wygrał z Liverpoolem

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Swansea City pokonało na własnym stadionie Liverpool 3:1 w meczu 36. kolejki Premier League. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Łukasz Fabiański.

Po pierwszej połowie "Łabędzie" prowadziły 2:0. Najpierw dośrodkowanie Gylfiego Sigurdssona z rzutu rożnego wykorzystał Andre Ayew, a później Jack Cork zaskoczył Danny'ego Warda mocnym strzałem sprzed pola karnego.

W 65. minucie spotkania goście zdobyli gola kontaktowego. Po centrze Sheyi Ojo z rzutu rożnego, trafienie zaliczył Christian Benteke, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Wynik na 3:1 ustalił jednak dwie minuty później Ayew.

Liverpool od 76. minuty meczu musiał grać w dziesiątkę. Czerwoną kartkę obejrzał wtedy Brad Smith.

Dzięki wygranej walijski zespół awansował na trzynaste miejsce w tabeli i zagwarantował sobie utrzymanie w lidze. Liverpool po porażce jest na siódmej pozycji w Premier League.