Zieliński strzela Fiorentinie, grał Błaszczykowski [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 10/04/16 14:37, Komentarzy: 11

7
11

Empoli pokonało na własnym stadionie Fiorentinę 2:0 w meczu 32. kolejki ligi włoskiej. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Piotr Zieliński.

Pierwszy gol dla Empoli padł cztery minuty przed przerwą. Mario Pucciarelli opanował piłkę przed polem karnym rywali, minął zwodem Gonzalo Rodrigueza i mocnym strzałem zaskoczył Cipriana Tatarusanu.

Wynik na 2:0 ustalił w 89. minucie gry Zieliński. Polak strzałem z obrębu pola karnego dobił uderzenie Pucciarelliego. Było to jego czwarte trafienie w tym sezonie.

Zieliński rozegrał w drużynie "Azzurich" całe spotkanie. Poza kadrą meczową gospodarzy znalazł się natomiast Łukasz Skorupski (ma uraz). Od 82. minuty gry w zespole gości występował Jakub Błaszczykowski.

Dla drużyny prowadzonej przez Marco Giampaolo było to pierwsze zwycięstwo od 10 stycznia. Zespół "Violi" nie potrafił odnieść wygranej w siódmym meczu z rzędu.

Po zwycięstwie Empoli zajmuje jedenaste miejsce w tabeli z przewagą jedenastu punktów nad strefą spadkową. Fiorentina jest na piątej pozycji w lidze.