Zieliński: Wykorzystałem swoją szansę

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Reprezentacja Polski pokonała na Stadionie Narodowym w Warszawie Islandię 4:2. Do 65. minuty spotkania w drużynie "Biało-Czerwonych" grał Piotr Zieliński. Pomocnik Empoli powiedział po meczu, że jest zadowolony ze swojego występu.

Wydaje mi się, że wykorzystałem swoją szansę. Teraz zostało jeszcze pięć sprawdzianów przed Euro. Muszę pokazać się z dobrej strony, ale również regularnie występować w klubie. W pierwszej połowie miałem lekki stres. Długo czekałem na występ w kadrze od pierwszej minuty. Nie grałem nigdy w reprezentacji w takim ustawieniu. Po raz pierwszy graliśmy we dwójkę w środku z Grzegorzem Krychowiakiem. Grzesiek bardzo dużo mi pomagał. Jest świetnym zawodnikiem. Po przerwie oswoiłem się z atmosferą i uważam, że rozegrałem dobry mecz – stwierdził 21-letni piłkarz.

Wszystkie gole dla drużyny prowadzonej przez Adama Nawałkę padły w drugiej połowie meczu. Na listę strzelców wpisali się Kamil Grosicki, Bartosz Kapustka i Robert Lewandowski (dwa razy).

W przerwie powiedzieliśmy sobie kilka mocnych słów, które nas zmobilizowały. W naszej szatni nie było jednak nerwowo. W drugiej połowie pokazaliśmy, że potrafimy grać w piłkę. Musimy ustabilizować naszą formę, żeby dobrze grać przez cały mecz. Islandczycy grali agresywnie i potrafili utrzymać się przy piłce – dodał Zieliński

Kolejnym rywalem "Biało-Czerwonych" będą Czesi. Spotkanie rozegrane zostanie we wtorek 17 listopada we Wrocławiu.

Na początku meczu brakowało nam koncentracji i dokładnego ostatniego podania. Stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe. Nie potrafiliśmy jednak postawić kropki nad i. Zbyt krótko utrzymywaliśmy się przy piłce. W meczu z Czechami musimy wyciągnąć wnioski i nie popełniać tych samych błędów – zakończył pomocnik Empoli.