betclic

ŻKS ROW Rybnik zaproszony do Ekstraligi

Ostatnia aktualizacja: 20/10/15 15:34, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Divin Serhiy / Shutterstock.com

ŻKS ROW Rybnik otrzymał zaproszenie do rozgrywek PGE Ekstraligi 2016 - poinformowali dwunastokrotni mistrzowie Polski na swojej oficjalnej stronie.

"Rekiny" co prawda zakończyły sezon 2015 w zmaganiach niższej Nice Polskiej Ligi Żużlowej na trzeciej pozycji, ale Lokomotiv Daugavpils i wielkopolska Ostrovia nie są w stanie spełnić wymogów związanych z jazdą na najwyższym szczeblu, stąd pojawiła się realna szansa dla klubu z Górnego Śląska.

- Pod względem sportowym ten sezon był dla nas dobry, nie sądzę żebyśmy w perspektywie całych rozgrywek byli zespołem gorszym niż Lokomotiv czy Ostrovia. Po prostu w fazie finałowej niektórym zawodnikom, na których bardzo liczyliśmy, przytrafił się zadziwiająco słabszy dzień w dwumeczu z Ostrovia - przyznał Krzysztof Mrozek, prezes rybnickiego klubu.

- Organizacyjnie nie można nam jednak nic zarzucić i stąd też to zaproszenie. Mamy już za sobą pierwsze konsultacje z naszymi największymi sponsorami i władzami miasta. Chcemy podjąć odpowiedzialną decyzję, która musi być oparta na racjonalnych przesłankach - kontynuował sternik "Rekinów".

- Jeśli pojawimy się w Ekstralidze to tylko po to, żeby zostać tam na dłużej. To musi być priorytet. Nie przemawiają do mnie opinie, że to może być awans przy zielonym stoliku. kluby startujące w PGE Ekstralidze muszą się też pochwalić dobrą organizacją i właściwą gospodarką finansową - podsumował Krzysztof Mrozek.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!