betclic

"Złota Piłka": Boniek stawia na... Krychowiaka

Ostatnia aktualizacja: 30/11/15 08:25, Komentarzy: 1

13
1
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Zbigniew Boniek widzi Roberta Lewandowskiego w najlepszej trójce tegorocznej "Złotej Piłki". To nie dziwi, ale może zaskakiwać inny wybór prezesa PZPN. 

Boniek nie brał udziału w głosowaniu, ale "Przegląd Sportowy" postanowił zapytać go o trzech najlepszych piłkarzy kończącego się roku.

- Pierwszy Messi, drugi Lewandowski, a trzeci Krychowiak. Obaj Polacy za świetną grę w reprezentacji i swoich klubach - mówi prezes PZPN.

Taka kolejność jest jednak niemożliwa, bo pomocnik Sevilli nie znalazł się na liście nominowanych w plebiscycie organizowanym przez FIFA i "France Football".

- A co mnie obchodzi, że ktoś popełnił błąd i nie nominował Krychowiaka? - oburza się Boniek. - Wygrał Ligę Europy, strzelił gola w finale, świetnie grał w La Liga, był podporą reprezentacji, więc jak najbardziej zasługuje na miejsce nawet na podium - argumentuje prezes PZPN.

Najlepsza trójka plebiscytu ma zostać ogłoszona w poniedziałek po południu. Zwycięzcę "Złotej Piłki" poznamy 11 stycznia na gali w Zurychu.
Źródło: Przegląd Sportowy
Dodaj komentarz
Junior starszy
shika94
Zarejestrowany od: 1508 dni
Ilość komentarzy: 153
Oceny: +2016
Kibicuje:
Argentyna Napoli Lech Poznań Polska Real Madryt Sevilla
30.11.2015 / 11:47:07
"Wygrał Ligę Europy, strzelił gola w finale, świetnie grał w La Liga, był podporą reprezentacji, więc jak najbardziej zasługuje na miejsce nawet na podium" - mało tego, w meczu decydującym o awansie na Euro również strzelił bramkę.
Więc Boniek ma rację- ktoś się pomylił.

Tabela