betclic

"Zmarzlik i Pawlicki w Grand Prix to spełnienie moich marzeń"

Ostatnia aktualizacja: 16/11/15 20:43, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Stiopa, wikipedia

Maciej Janowski, Jarosław Hampel, Bartosz Zmarzlik i Piotr Pawlicki w przyszłym roku będą walczyć o medale w elitarnym gronie stawki cyklu Grand Prix. 

Selekcjoner reprezentacji Polski Marek Cieślak szczególną nadzieję upatruje w wychowankach gorzowskiej Stali i leszczyńskiej Unii, którzy w dwóch ostatnich sezonach wywalczyli tytuły Indywidualnych Mistrzów Świata Juniorów. 

- Bartosz Zmarzlik oraz Piotr Pawlicki to spełnienie moich marzeń, bo zawsze marzyłem o tym, żeby młodzi polscy żużlowcy szybko walczyli o wysokie cele. Udział w Grand Prix kształtuje charakter i wychowuje zawodników. Wyjdzie im to na dobre - podkreślił Cieślak dla oficjalnej strony reprezentacji Polski. 

- Najbardziej doświadczony jest Jarosław Hampel. To zawodnik utytułowany, wracający po kontuzji, ale jestem przekonany, że nie będzie ona miała większego wpływu na jego postawę - zapewnia opiekun "biało-czerwonych".

- Młodzi żużlowcy z naszej reprezentacji to obywatele świata. Mają zupełnie inną mentalność i sposób podejścia do sportu. Maciej Janowski przebojem wdarł się do elity w sezonie 2015, gdzie zajął siódme miejsce jako debiutant i pokazał się z jak najlepszej strony, wygrywając nawet jeden z turniejów - zachwalał dalej Cieślak.

- Startują w zagranicznych ligach, mówią po angielsku, dysponują dobrym sprzętem i techniką, a do zawodów podchodzą bez większego stresu. To już nie żużlowcy rodem z PRL-u, w polskim speedwayu zaszła naprawdę wielka zmiana. Młodzież udowadnia nam, że nie możemy żyć historią - dodał selekcjoner reprezentacji Polski.

* * * * * *
Oficjalna lista zawodników cyklu Grand Prix 2016: 

1 Tai Woffinden (Wielka Brytania)
2 Greg Hancock (USA)
3 Nicki Pedersen (Dania)
4 Niels-Kristian Iversen (Dania)
5 Jason Doyle (Australia)
6 Matej Zagar (Słowenia)
7 Maciej Janowski (Polska)
8 Chris Holder (Australia)
9 Peter Kildemand (Dania)
10 Andreas Jonsson (Szwecja)
11 Chris Harris (Wielka Brytania)
12 Jarosław Hampel (Polska)
13 Bartosz Zmarzlik (Polska)
14 Piotr Pawlicki (Polska)
15 Antonio Lindback (Szwecja) 

(za polskizuzel.pl i speedwaygp.com)
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!