betclic

Zmarzlik: Mogę zdobyć medal, ale nie muszę

Ostatnia aktualizacja: 11/09/16 16:36, Komentarzy: 0

1
0
Fot. stiopa, wikipedia

Bartosz Zmarzlik po udanym występie w sobotnim Grand Prix Niemiec awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. 

Na obiekcie w Teterow wychowanek Stali Gorzów musiał uznać wyższość jedynie najlepszego w tych zawodach Australijczyka Jasona Doyle'a. Trzecie miejsce zajął prowadzący w klasyfikacji generalnej Amerykanin Greg Hancock. 

- Po raz pierwszy w karierze wywalczyłem drugą pozycję w turnieju GP. Wcześniej wygrałem w Gorzowie, gdzie byłem także trzeci, a tym roku także w Cardiff stanąłem na podium. To nie jest zły wynik - podkreślił Zmarzlik w rozmowie z oficjalnym serwisem Speedway Grand Prix. 

- Wszystko poszło dobrze, ale nie wygrałem żadnego wyścigu w tym turnieju. Wywalczyłem sześć razy drugie miejsce i raz byłem trzeci. Doyle jest teraz dla nas zbyt szybki. Wygrałem nawet start w finale, ale na drugim okrążeniu tylko spojrzałem, gdy minął mnie Jason - kontynuował były indywidualny mistrz świata juniorów. 

- Moim marzeniem jest w tym sezonie miejsce w czołowej ósemce. Teraz jestem czwarty, ale nie będę deklarował, że muszę zdobyć medal. Tylko mogę go wywalczyć, ale nie muszę. Zobaczymy jeszcze co przyniosą kolejne rundy - dodał Zmarzlik. 

* * * * * *
Klasyfikacja generalna GP 2016:

1. Greg Hancock 109
2. Jason Doyle 104
3. Tai Woffinden 96
4. Bartosz Zmarzlik 88
5. Chris Holder 85
6. Maciej Janowski 72
7. Piotr Pawlicki 71
8. Antonio Lindbaeck 70
9. Nicki Pedersen 62
10. Fredrik Lindgren 59
11. Niels Kristian Iversen 57
12. Peter Kildemand 56
13. Matej Zagar 49
14. Andreas Jonsson 39
15. Chris Harris 33

(za speedwaygp.com)
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!