Belgia się obudziła, Irlandia na deskach. Dwa gole Lukaku! [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com
Reprezentacja Belgii odniosła pierwsze zwycięstwo na EURO 2016. Piłkarze Marca Wilmotsa pokonali Belgię 3:0.

Belgowie zaczęli z animuszem, ale na dobrą okazję czekali do 13. minucie. Po rzucie różnym główkował Toby Alderweireld. Jego strzał minął jednak bramkę. Belgowie cały czas jednak przeważali. W 20. minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Eden Hazard. Kapitan Belgów miał dużo miejsca w polu karnym, ale piłka po jego uderzeniu poleciała nad poprzeczką. Do siatki trafił za to Yannick Ferreira Carrasco, lecz uczynił to ze spalonego.

Belgowie dłużej utrzymywali się przy piłce. Grali jednak wolno i nie mieli pomysłu na pokonanie głęboko ustawionej defensywy Irlandii. Okazje bramkowe stwarzali sobie tylko po stałych fragmentach gry. W końcówce pierwszej połowy strzał Alderweirelda z linii wybił Wes Hoolahan, a Jan Verthongen uderzył obok bramki.

Na początku drugiej połowy doszło do kontrowersyjnej sytuacji w polu karnym Belgów. Po starciu z Alderweireldem na boisko padł Shane Long, ale sędzia nie odgwizdał faulu. Belgowie od razu wyprowadzili szybki atak, z piłką pociągnął Kevin De Bruyne, a akcję precyzyjnym strzałem zza pola karnego wykończył Romelu Lukaku. To pierwszy gol Belgów na tym turnieju.

Irlandczycy rzucili się do odrabiania strat, ale to Belgowie trafili do siatki. W 61. minucie dośrodkowanie Thomasa Meuniera strzałem głową wykończył Axel Witsel. Darren Randolph nie był w stanie skutecznie interweniować.

W 70. minucie było już 3:0. Belgowie znów rozegrali świetną kontrę i wykorzystali błędy fatalnie ustawionych Irlandczyków. Piłkę z własnej połowy wyprowadził Hazard, który już w polu karnym dograł do Lukaku. Napastnik Evertonu nie miał problemów z wykorzystaniem sytuacji sam na sam z Randolphem.

Po stracie trzeciego gola z Irlandczyków zupełnie zeszło powietrze. Na boisku nie działo się już nic godnego uwagi.

Belgia - Irlandia 3:0
Lukaku 48, 70, Witsel 61

Belgia: Courtois – Meunier, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen – Witsel, Dembélé (57. Nainggolan) – De Bruyne, Hazard, Carrasco (64. Mertens) – Lukaku (82. Benteke).

Irlandia: Randolph - Coleman, O'Shea, Clark, Ward - Whelan, McCarthy (62. McClean) - Hendrick, Hoolahan, Brady – Long (78. Keane).

Wynik meczu oraz wiele innych zdarzeń związanych z mistrzostwami Europy można obstawiać na stronie Bet.pl.