Znamy obu spadkowiczów z Ekstraklasy. W Chorzowie kibice pożegnali się racami

ASInfo
Dobiegają końca rozgrywki Ekstraklasy. Właśnie poznaliśmy komplet drużyn, jakie spadają z ligi.

Pierwszego spadkowicza poznaliśmy już wcześniej. Został nim Ruch Chorzów, który stracił szanse na utrzymanie po uzyskanym w kontrowersyjnych okolicznościach remisie z Arką w poprzedniej kolejce. Do Niebieskich miał dołączyć ktoś z dwójki Górnik Łęczna i właśnie Arka. W lepszej sytuacji byli zdobywcy Pucharu Polski, bowiem w przypadku, gdy dwie drużyny mają tyle samo punktów, na koniec rozgrywek premiowany jest zespół, który miał większy dorobek w sezonie zasadniczym. Łęcznianie musieli więc liczyć na potknięcie rywala oraz pokonać na wyjeździe Ruch.

W obu spotkaniach drużyn zainteresowanych walką o utrzymanie do przerwy na tablicach świetlnych widniał identyczny rezultat. Zarówno Łęczna, jak i Arka prowadziły na wyjazdach dwoma bramkami i wydawało się, że sprawa ligowego bytu jest rozstrzygnięta.

Ciekawiej zrobiło się po przerwie. Już w 48 minucie Zagłębie zdobyło kontaktowego gola, za sprawą... samobójczej bramki gdynian. Z kolei na boisku w Chorzowie zrobił się spory bałagan - na murawę poleciały race i sędzia był zmuszony przerwać spotkanie przy stanie 2:0 dla Łęcznej.

Gdy delegat PZPN zastanawiał się, co zrobić ze spotkaniem Ruchu z Łęczną, Arka podwyższyła prowadzenie. Gola na 3:1 zdobył Warcholak i praktycznie zapewnił gdynianom utrzymanie.

Spotkanie w Chorzowie zostało ostatecznie wznowione, ale wynik Arki nie pozostawiał złudzeń piłkarzom Franciszka Smudy: nawet dowiezienie do końca zwycięstwa nie dawało im utrzymania. Liczył się rezultat ze spotkania w Lubinie.

...a tam wynik nie uległ już zmianie. Arka pokonała Zagłębie i utrzymała się w Ekstraklasie. Ruch Chorzów oraz Górnik Łęczna (ostatecznie zremisował swoje ostatnie spotkanie) spadają z ligi.