betclic

Znamy skład Polek na ME w piłce ręcznej

Ostatnia aktualizacja: 28/11/16 14:24, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Dziurek / Shutterstock.com

Znamy skład polskich szczypiornistek na mistrzostwa Europy w Szwecji. W kadrze nie ma Karoliny Kudłacz-Gloc, dotychczasowej kapitan naszej drużyny.

Doświadczona rozgrywająca od pewnego czasu zmaga się z urazem pleców, który wyłączył ją z pierwszej fazy mistrzostw. Pojedzie jednak do Szwecji z całą drużyną. Jeśli dojdzie do siebie, to być może trener Leszek Krowicki powoła ją do składu. W trakcie turnieju każda z drużyn może dokonać dwóch zmian w składzie.

Reprezentacja Polski w fazie grupowej zmierzy się z Francją, Holandią i Niemcami. Do kolejnej rundy turnieju awansują trzy najlepsze drużyny. Pierwszy mecz biało-czerwone zagrają w najbliższą niedzielę.

Kadra Polek na ME:

Bramkarki: Weronika Gawlik (SPR Lublin), Adrianna Płaczek (SPR Pogoń Szczecin).

Obrotowe: Joanna Drabik (SPR Lublin), Kamila Szczecina (SPR Pogoń Szczecin).

Skrzydłowe: Katarzyna Janiszewska (GTPR Gdynia), Agnieszka Kowalska (SPR Lublin) Patrycja Królikowska (SPR Pogoń Szczecin), Kinga Grzyb (MKS Zagłębie Lubin).

Rozgrywające: Marta Gęga (SPR Lublin), Monika Kobylińska (GTPR Gdynia), Joanna Kozłowska (GTPR Gdynia), Ewa Andrzejewska (EKS Start Elbląg), Natalia Nosek (MOSiR Bochnia/SMS Płock), Emilia Galińska (Neckersulmer SU, Niemcy), Kinga Achruk (ZRK Budućnost Podgorica. Czarnogóra), Alina Wojtas (Larvik HK, Norwegia).
Źródło: zprp.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!