Co się dzieje z Polską?! Dania strzela kolejnego gola! Prowadzimy już tylko 3:2

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Polska mierzy się z reprezentacją Danii w swoim drugim meczu eliminacji do mistrzostw świata w Rosji.

Pierwszą okazję w spotkaniu stworzyli sobie Duńczycy, kiedy w czwartej minucie Viktor Fischer minął spóźnionego Kamila Glika, ale uderzył niecelnie. Potem dwie okazje wypracowali sobie biało-czerwoni. Najpierw uderzenie głową Arkadiusza Milika po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego wybronił Kasper Schmeichel. A następnie skutecznie interweniował podczas wykonywanego chwilę później rzutu rożnego.

Wynik spotkania w 20 minucie otworzył Robert Lewandowski. Świetną akcją indywidualną popisał się Kamil Grosicki, dośrodkował w pole karne, a napastnik Bayernu nie miał problemów z wykończeniem akcji.

W 36 minucie biało-czerwoni dostali rzut karny. Faulowany w polu karnym był Arkadiusz Milik, a jedenastkę na gola zamienił Robert Lewandowski.

Zaraz na początku drugiej połowy na 3:0 podwyższył Robert Lewandowski, kompletując tym samym hat-tricka. Polak wykorzystał błąd duńskiej defensywy, popędził z piłką na bramkę rywala i pewnie pokonał Schmeichela.

Za moment jednak mieliśmy 1:3. Gola samobójczego strzelił Kamil Glik, który w polu karnym interweniował na tyle niefortunnie, że... pokonał Łukasza Fabiańskiego.

W 69 minucie Dania strzeliła kolejnego gola. Jej autorem był Yussuf Poulsen. Biało-czerwoni roztrwonili sporą przewagę i prowadzą już tylko 3:2.