Polacy atakowali, atakowali i w końcu strzelili! Milik daje prowadzenie! [VIDEO]

MediaPictures.pl/Shutterstock
Reprezentacja Polski rozpoczęła rywalizację na Euro 2016. Polska po golu Arkadiusza Milika prowadzi z Irlandią Północną 1:0.

Polacy zaczęli bardzo aktywnie. Od pierwszych minut gra toczyła się na połowie rywali. Irlandczycy natomiast skupili się przede wszystkim na defensywie. Na początku spotkania biało-czerwoni nie potrafili jednak stworzyć sobie dogodnych okazji do strzelenia gola. Kilka razy zakotłowało się w polu karnym podopiecznych Michaela O'Neilla, ale strzeleckich sytuacji nie mieliśmy.

Z biegiem czasu przewaga Polaków trochę zmalała, a reprezentanci Irlandii Północnej odważniej wychodzili z piłką i częściej wymieniali ją między sobą.

W kolejnych minutach widzieliśmy mnóstwo dośrodkowań w pole karne Irlandczyków, z których niewiele wynikało. Choć Polacy nadal przeważali, to nie potrafili realnie zagrozić bramce rywali.

Pierwszą doskonałą okazję nasi zawodnicy mieli w 31 minucie. Łukasz Piszczek zagrał do Arkadiusza Milika, ten minął obrońcę i mając przed sobą tylko bramkarza, uderzył ponad bramką. Napastnik Ajaksu powinien zachować się lepiej w tej sytuacji.

Za moment świetne uderzenie Bartosza Kapustki doskonale wybronił bramkarz Irlandii Północnej.

W pierwszej połowie bramek jednak nie ujrzeliśmy i oba zespoły do szatni zeszły z bezbramkowym remisem.

To, co nie udawało się w pierwszej połowie, udało się bardzo szybko w drugiej połowie. Bramkę uderzeniem z szesnastego metra zdobył Arkadiusz Milik!

Podopieczni Adama Nawałki mecz zaczęli w następującym składzie:

A oto skład Irlandii Północnej: McGovern; McLaughlin, Cathcart, Evans, McAuley; McNair, Norwood, Baird, Davis, Ferguson; Lafferty.

Na pełną relację z meczu zapraszamy zaraz po jego zakończeniu. A jego końcowy wynik - podobnie jak inne zdarzenia trwającego EURO - możecie wytypować na stronie bet.pl.