betclic

Znamy skład reprezentacji Polski na pierwszy biathlonowy PŚ

Ostatnia aktualizacja: 17/11/16 11:07, Komentarzy: 0

0
0
Fot. biathlon.pl

Znamy skład reprezentacji Polski, jaki wystartuje w pierwszych zawodach biathlonowego Pucharu Świata w Ostersund. Do siódemki wcześniej znanych nazwisk dołączyła Kamila Żuk.

Obchodząca w piątek swoje dziewiętnaste urodziny biathlonistka z Sokołowska wygrała bezpośrednią rywalizację o miejsce w składzie z Anną Mąką. Poza Żuk w Ostersund wystartują również Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz oraz Kinga Mitoraj. Wśród mężczyzn reprezentować nas będą Grzegorz Guzik, Rafał Penar i Mateusz Janik. Polacy zakończyli już dwutygodniowe zgrupowanie w Dombas i wrócili na kilka dni do Polski. Ostatniego dnia pobytu w Norwegii kadra rozegrała wewnętrzne zawody. Najlepsze czasy uzyskali Monika Hojnisz oraz Rafał Penar.

- Jesteśmy zadowoleni z tego zgrupowania. Pogoda w tym roku była łaskawa dla wszystkich. Mieliśmy świetnie przygotowany stadion do treningu. Plany udało się zrealizować w stu procentach. Cenny był zwłaszcza sprawdzian formy na zawodach w Sjusjoen – powiedział trener kadry Adam Kołodziejczyk.

Reprezentacja w Polsce spędzi cztery dni. W najbliższy poniedziałek z lotniska w podkrakowskich Balicach wyruszy do Ostersund. Zawody w Szwecji rozpoczną się 27 listopada.

Źródło: biathlon.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!