El Clasico: Barca napoczęła, Real odpowiedział. Dwukrotnie [VIDEO]

Świat się dziś (prawdopodobnie) nie skończy, ale emocje w lidze hiszpańskiej skończyć się mogą. Jeśli Barcelona pokona Real Madryt, będzie już bardzo bliska mistrzowskiego tytułu.

Przed dzisiejszym El Clasico Blaugrana miała 10 punktów przewagi nad Królewskimi oraz 6 nad Atletico, które dało pokaz siły i kilka godzin wcześniej rozgromiło Betis 5:1. Jeśli dopisze sobie wieczorem kolejne trzy oczka, trudno spodziewać się, by w formie z tego sezonu wypuściła z rąk pozycję lidera - do końca pozostanie już tylko siedem kolejek.

Obie jedenastki zaczęły mecz dość spokojnie, choć Keylor Navas w 19 minucie miał okazję do wykazania się po strzale Rakiticia:

Kilka minut później Messi domagał się karnego po zagraniu Sergio Ramosa (który ma już na koncie jedną żółtą kartkę), ale wydaje się, że obrońca Realu trącił piłkę, a do tego sytuacja miała miejsce na granicy "szesnastki":

Dziesięć minut po wznowieniu gospodarze dopięli swego - po precyzyjnym dośrodkowaniu do bramki Navasa trafił Pique:

Radość Barcelony nie trwała długo - po kilku minutach wyrównał Karim Benzema, a piękną akcją popisał się Marcelo:

W 85 minucie prowadzenie gościom dał Cristiano Ronaldo. Stało się to tuż po tym, jak... z boiska wyleciał Sergio Ramos!

Na pełną relację z meczu zapraszamy zaraz po jego zakończeniu.

A w takich składach rozpoczęły budzące olbrzymie zainteresowanie starcie oba zespoły:

Barcelona: Bravo; Dani Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba; Rakitic, Busquets, Iniesta; Messi, Suárez, Neymar

Real: Navas, Carvajal, Ramos, Pepe, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modric; Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo.