Finał LE: Cudowny gol Sturrige'a, ale Sevilla już prowadzi! [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 18/05/16 19:42, Komentarzy: 24

14
24

Takiego finału dawno nie było. W decydującym meczu Ligi Europy zmierzą się Sevilla oraz Liverpool, seryjni zwycięzcy tej imprezy.

Oba kluby mają na koncie łącznie siedem finałów LE (wcześniej Pucharu UEFA) i żadnego z nich nie przegrały. Dodatkowo hiszpański klub ma za sobą dwa kolejne... triumfy w tych rozgrywkach. Dokonując tej sztuki trzeci raz, ustanowiłby rekord, jaki trudno byłoby pobić.

Ale stawka tego spotkania to nie tylko prestiż, również... awans do Ligi Mistrzów. Zarówno Sevilla, jak i Liverpool nie zdołały wywalczyć sobie miejsca w elicie poprzez rozgrywki krajowe. Ratunkiem jest właśnie Liga Europy - zwycięstwo w turnieju oznacza automatyczną kwalifikację do fazy grupowej LM. Jest się więc o co bić!

Początek spotkania okazał się zaskakująco spokojny, zespoły nie stwarzały wielkiego zagrożenia pod bramką rywali. Aż do 35 minuty, gdy Sturridge technicznym strzałem pokonał bramkarza Sevilli.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy do remisu doprowadził Gameiro. W 63 minucie było już 2:1 dla zespołu Krychowiaka po tym, jak na listę strzelców wpisał się Coke. W 71 minucie ten sam zawodnik podwyższył na 3:1.

Na pełną relację z meczu zapraszamy zaraz po jego zakończeniu.