betclic

Znamy spadkowicza z Primera Division

Ostatnia aktualizacja: 21/07/15 22:15, Komentarzy: 2

0
2
Fot. Maxisport / Shutterstock.com

Elche zdegradowane do Segunda Division, Eibar pozostaje w elicie – to ostateczne rozstrzygnięcia sezonu 2014/15 w Hiszpanii. Decyzje zapadły poza boiskiem.

W minionym sezonie Elche zajęło bezpieczne trzynaste miejsce. Spadek do niższej ligi to kara za uporczywe uchylanie się od spłacania długów wobec Urzędu Skarbowego. Komisja dyscyplinarna ligi hiszpańskiej surowy wyrok uzasadniła recydywą. Elche już wcześniej zostało ukarane za podobny proceder, ale klubowych działaczy niczego to nie nauczyło.

Ostatnią deską ratunku miała być apelacja do hiszpańskiego Sądu Najwyższego, który jednak utrzymał w mocy postanowienia spółki zarządzającej ligą. 

Z nieszczęścia Elche cieszą się w Eibar. Baskijski klub zajął w ubiegłym sezonie osiemnaste miejsce i zgodnie z regulaminem rozgrywek powinien zacząć nadchodzące rozgrywki w drugiej lidze.

Elche może próbować dochodzić swoich racji przed kolejnymi sądami, ale nawet jeśli ich wyroki będą dla niego korzystne, to nie wróci do Primera Division. Może co najwyżej liczyć na odszkodowanie z tytułu utraconych korzyści.
Źródło: Goal.com

Tagi:

Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
Fives
Zarejestrowany od: 1249 dni
Ilość komentarzy: 4878
Oceny: +28446
Kibicuje:
Hull City Borussia Dortmund Polska FC Barcelona Stomil Olsztyn
21.07.2015 / 22:20:50
Eee, Tytonia już nie ma to kogo to obchodzi xD

Tabela