betclic

Żużel: Betard Sparta oficjalnie podejmie rywali w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 29/12/15 14:36, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Stefan Holm / Shutterstock.com

29 grudnia w Poznaniu doszło do podpisania porozumienia w sprawie współpracy Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji z Wrocławskim Towarzystwem Sportowym SA - poinformowała oficjalna strona wicemistrzów Polski.

Na mocy umowy rywalizująca w PGE Ekstralidze drużyna Betard Sparty Wrocław w roku 2016 swoje mecze rozgrywać będzie na stadionie przy ulicy Warmińskiej 1 w Poznaniu.

- Dziękujemy władzom Poznania oraz Poznańskiemu Stowarzyszeniu Żużla za możliwość stworzenia naszej drużynie optymalnych warunków do trenowania i organizacji meczów. Widząc zaangażowanie z ich strony jestem przekonana, że w 2016 roku będziemy oglądać na poznańskim Golęcinie niesamowite widowiska. Kilka miesięcy szukaliśmy dla siebie miejsca i znaleźliśmy je właśnie w Poznaniu
- wyznała po zawarciu stosownej umowy Krystyna Kloc, prezes wrocławskiego klubu.

- Podpisanie umowy i start drużyny wrocławskiej na poznańskim Golęcinie będzie bardzo dobrą promocją sportu żużlowego w naszym mieście. Poznaniacy chcieli powrotu tej dyscypliny. Świadczą o tym wyniki Budżetu Obywatelskiego, w którym dwa lata z rzędu dofinansowanie otrzymywały projekty związane z modernizacją stadionu - stwierdził Zbigniew Madoński, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

- Cieszymy się, że nasze wspólne działania wraz z Urzędem Miasta Poznania oraz Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji zaowocowały podpisaniem umowy na starty na Golęcinie ekstraligowej drużyny z Wrocławia. Start wicemistrza kraju w składzie z uczestnikiem cyklu GP Maciejem Janowskim oraz indywidualnym mistrzem świata Taiem Wofindenem będzie nie lada gratką dla poznańskich kibiców - dodał Arkadiusz Ładziński, prezes PSŻ Poznań.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!