betclic

Żużel: Finał IMME w Gdańsku. "Byli bardziej konkretni"

Ostatnia aktualizacja: 26/07/16 19:57, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Stefan Holm / Shutterstock.com

PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi odbędą się w tym sezonie na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku. Według Wojciecha Stępniewskiego, prezesa Ekstraligi Żużlowej, 14 sierpnia fani czarnego sportu w Trójmieście mają zapewnioną walkę ścisłej światowej czołówki.

- Generalnie kandydatury były dwie: Leszno i Gdańsk. W tym pierwszym przypadku władze miejscowego klubu doszły do wniosku, że w sezonie 2016 jest zbyt wiele imprez żużlowych na Stadionie Alfreda Smoczyka. Jeśli chodzi o Gdańsk - oferta z Urzędu Miejskiego była konkretna - przyznał Stępniewski w rozmowie z oficjalną stroną Speedway Ekstraligi.

- Lokalnym organizatorem, który musi w stosunku do Ekstraligi Żużlowej spełnić określone gwarancje, zobowiązania i potwierdzenia, jest spółka Kfsport Macieja Polnego. Prawa do zawodów należą oczywiście do Ekstraligi Żużlowej, a umowa podpisana została tylko na organizację jednego turnieju w bieżącym sezonie - ujawnił szczegóły umowy prezes Ekstraligi Żużlowej, który zdradził przyczyny korekty regulaminu.

- Pierwsza edycja IMME była poligonem doświadczalnym. Nie sprawdziły się zasady o nominacji dwóch zawodników, w tym jednym Polaku i jednym obcokrajowcu, z każdego klubu. Kontuzje i zdarzenia losowe, spowodowały wtedy, że w turnieju pojechali zawodnicy z odległych miejsc na liście klasyfikacyjnej. Od dwóch lat w turnieju mamy naprawdę najsilniejszą stawkę zawodniczą na świecie - podkreślił Stępniewski, który zdradził również wartość nagród przeznaczonych dla zwycięzców.

- Pula nagród dojdzie do 150.000 zł - dodał sternik Ekstraligi Żużlowej.

(za speedwayekstraliga.pl)
Źródło: asinfo.

Tagi:

Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!