betclic

Żużel: Gdańsk zorganizuje PGE IMME 2017 i 2018

Ostatnia aktualizacja: 21/11/16 18:46, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Shutterstock

Przez najbliższe dwa lata PGE indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi będą rozgrywane na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku - poinformowała oficjalna strona reprezentacji Polski.

Konkurs ofert, który został przeprowadzony przez Ekstraligę Żużlową na sezony 2017 – 2018, wygrała firma Kfsport i ona została ponownie lokalnym organizatorem turnieju. W najbliższej przyszłości dojdzie do podpisania umowy z Ekstraligą Żużlową.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości dalszej współpracy i z nadzieją patrzymy na kolejne dwie edycje PGE indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi – wyznał Wojciech Stępniewski, Prezes Ekstraligi Żużlowej.

- Aktualnie trwają pierwsze przymiarki do ustalenia daty zawodów w sezonie 2017. Wierzę, że Gdańsk na stałe wpisze się do żużlowego kalendarza z tą niezwykle atrakcyjną imprezą, która rokrocznie gromadzi na starcie absolutną światową czołówkę żużlowców startujących na co dzień w PGE Ekstralidze - dodał Stępniewski.

- Jestem głęboko przekonany, że PGE IMME dostarczą wszystkim kibicom niezapomnianych emocji. Zaproponowaliśmy Ekstralidze Żużlowej współpracę na kolejne dwa sezony, ponieważ chcemy wspólnie budować markę tej imprezy - podsumował Maciej Polny, lokalny organizator.

Pierwszą edycję PGE IMME wygrał w 2014 roku Rosjanin Emil Sajfutdinow. Rok później w drugiej edycji triumfował Grigorij Łaguta, a trzeci turniej tej rangi zakończył się sukcesem Krystiana Pieszczka, który będzie bronił trofeum w przyszłym sezonie.

(za polskizuzel.pl)
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!