Żużel: Vaculik wygrał w Guestrow, Kasprzak na podium

Ostatnia aktualizacja: 17/07/16 07:22, Komentarzy: 0

0
0

Martin Vaculik wygrał pierwszy tegoroczny turniej Speedway European Championship. Obok Słowaka na podium imprezy w niemieckim Guestrow stanęli Krzysztof Kasprzak i Niemiec Kai Huckenbeck.

Ze względu na intensywne opady deszczu nie rozegrano finałowego wyścigu. Ostateczna kolejność została ustalona po rundzie zasadniczej zawodów, chociaż rozegrano również bieg barażowy, ale w myśl regulaminu w takich skrajnych przypadkach nie mógł być brany pod uwagę.

Tuż za podium znaleźli się Przemysław Pawlicki oraz Janusz Kołodziej. Obaj uzbierali po dziewięć punktów, podobnie jak trzeci Huckenbeck. Broniący tytułu Emil Sajfutdinow zajął ósme miejsce. Rosjanin był najszybszy tylko w ostatnim ze swoich pięciu startów.

Najskuteczniejszy tego wieczoru był Vaculik, który zapisał na swoim koncie dwanaście punktów. "Oczko" mniej zgromadził Kasprzak, który jako jedyny w sobotnich zawodach zwyciężył w trzech wyścigach.

Druga runda SEC 2016 odbędzie się 6 sierpnia w łotewskim Dyneburgu. Dwa tygodnie później najlepsi żużlowcy Starego Kontynentu spotkają się w rosyjskim Togliatti, a na koniec tej edycji zawitają 17 września do Rybnika.