Zwycięski debiut Grosickiego! Hull City pokonało Liverpool, a Polak miał udział przy pierwszej bramce [VIDEO]

alphaspirit / shutterstock
Hull City sensacyjnie pokonało przed własną publicznością Liverpool FC 2:0. Udział przy pierwszej bramce miał debiutujący w barwach "Tygrysów" Kamil Grosicki.

Gospodarze objęli prowadzenie w 44 minucie spotkania. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Kamil Grosicki, jeden z zawodników "Tygrysów" uderzył w stronę bramki, Simon Mignolet wybił piłkę przed siebie, którą za moment wpakował do siatki z najbliższej odległości Alfred N'Diaye.

W pierwszej połowie niewiele się działo na boisku. Reprezentant Polski przeprowadził jeden rajd swoją flanką, kilkakrotnie dośrodkowywał i raz bardzo ładnie zagrał piętą. Na początku drugiej odsłony wywalczył rzut wolny tuż przy polu karnym rywali, lecz chwilę później zbyt nisko centrował.

Kilka minut później "The Reds" mogli wyrównać, ale po strzale głową Sadio Mane fantastyczną interwencją popisał się golkiper Hull.

W 64 minucie polski skrzydłowy mógł mieć asystę na swoim koncie. Nasz zawodnik zagrał do Abela Hernandeza, który wyszedł sam na sam z Simonem Mignoletem, lecz pojedynek z bramkarzem przegrał.

Kamil Grosicki opuścił boisko w 79 minucie spotkania.

Chwilę później gospodarze prowadzili już 2:0. Autorem gola był Omar Niasse. Takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie. Hull City sensacyjnie pokonało Liverpool.

***
Hull City - Liverpool FC 2:0 (0:1)
Bramki: N'Diaye 44, Niasse 84

****
Wyniki pozostałych dzisiejszych spotkań w Premier League:

Crystal Palace - Sunderland AFC 0:4 (0:4)
Bramki: Kone 10, Ndong 43, Defoe 45+1, 45+3.

Everton FC - AFC Bournemouth 6:3 (3:0)
Bramki: Lukaku 1, 29, 83, 85, McCarthy 24, Barkley 90+4 - King 59, 70, Arter 90.

Southampton - West Ham United 1:3 (1:2)
Bramki: Gabbiadini 12 - Carroll 14, Obiang 45, Noble 52.

Watford FC - Burnley FC 2:1 (2:0)
Bramki: Deener 10, Niang 45+2 - Barnes 78(k).
Czerwona kartka: Hendrick (6, Burnley).

West Bromwich Albion - Stoke City 1:0 (1:0)
Bramka: Morrison 6.