Zwycięstwa Arsenalu i PSG, Krychowiak wszedł z ławki

MediaPictures.pl/Shutterstock
Arsenal Londyn rozgromił u siebie Łudogorec Razgrad 6:0 w meczu 3. kolejki grupy A Ligi Mistrzów.

Wynik meczu rozgrywanego na Emirates Stadium otworzył Alexis Sanchez. W 12. minucie Chilijczyk posłał futbolówkę tuż nad głową Władisława Stojanowa. "Kanonierzy" zadali rywalom kolejny cios jeszcze przed przerwą, kiedy to w 42. minucie Theo Walcott po dośrodkowaniu Mesuta Oezila po raz drugi pokonał golkipera Łudogorca.

Londyńczycy mocnym uderzeniem rozpoczęli drugą część meczu. Kilka sekund po jej rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Alex Oxlade-Chamberlain. Prawdziwy nokaut Bułgarom zadał Mesut Oezil. Pomocnik trzy razy - w 56., 83. i 87. minucie trafił do bramki Łudogorca i ustalił wynik spotkania na 6:0.

W innym meczu tej grupy Paris Saint-Germain pokonało przed własną publicznością FC Basel 3:0. Pierwszą bramkę dla paryżan zdobył Angel di Maria, który w 40. minucie w sytuacji sam na sam pokonał golkipera szwajcarskiego zespołu. Drugie trafienie dołożył Lucas Moura w 63. minucie, a trzecią bramkę zdobył Edinson Cavani w doliczonym czasie gry.

W barwach paryskiej drużyny w 83. minucie na placu gry pojawił się Grzegorz Krychowiak. Reprezentant Polski zastąpił Blaise'a Matuidiego.

Po trzeciej kolejce liderem grupy A jest Arsenal, który ma na koncie tyle samo punktów co PSG, ale posiada lepszy bilans bramkowy. Na trzeciej pozycji plasuje się FC Basel, a na ostatniej Łudogorec.