Zwycięstwa Bayernu i Leverkusen, remis Wolfsburg

Vlad1988/Shutterstock
W meczu 7. kolejki Bundesligi Bayern Monachium wygrał z FSV Mainz 3:0. Dwie bramki w tym spotkaniu strzelił Robert Lewandowski.

Polak po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 51. minucie gry - było to jego trafienie numer 100 w Bundeslidze. Wykorzystał wówczas dośrodkowanie Kingsley'a Comana i strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy.

27-letni napastnik podwyższył prowadzenie "Bawarczyków" po zagraniu od Arturo Vidala - bijąc tym samym parę rekordów w lidze niemieckiej. Wynik spotkania ustalił Coman, który trafił do siatki z najbliższej odległości po podaniu Douglasa Costy.

Wygrana Bayernu mogła być bardziej okazała, ale w pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Thomas Mueller. Niemiec nie potrafił skierować piłki w światło bramki strzeżonej przez Loris Kariusa.

Pełne 90 minut w barwach Bayeru Leverkusen rozegrał Sebastian Boenisch. "Aptekarze" pokonali na wyjeździe Werder Brema 3:0. Bramki dla gości w tym spotkaniu strzelili Admir Mehmedi, Julian Brandt oraz Kevin Kampl.

Całe mecze w swoich drużynach zagrali również Eugen Polanski oraz Przemysław Tytoń. Natomiast Artur Sobiech na boisku przebywał do 73 minuty.