Zwycięstwa Herthy i Hoffenheim, remisy Werderu i Wolfsburga

Wygrane Herthy, Hoffenheim, remisy Wolfsburga i Werderu - oto co się działo w Bundeslidze poza meczem Bayernu z Koeln.

Piłkarze Wolfsburga tylko zremisowali u siebie z Darmstadt. Wilki jeden punkt uratowały w samej końcówce spotkania, dzięki trafieniu Andre Schuerrlego.

Werder Brema przed własną publicznością zremisował 1:1 z FSV Mainz, a oba gole padły jeszcze przed przerwą - w 38. minucie Felixa Wiedwalda pokonał Julian Baumgartlinger, natomiast siedem minut później "jedenastkę" na bramkę zamienił Claudio Pizarro.

W innym pojedynku gracze Herthy Berlin na Stadionie Olimpijskim pokonali 2:1 Ingolstadt. Dzięki tej wygranej berlińczycy umocnili się na trzecim miejscu w tabeli i mają sporą szansę na grę w Lidze Mistrzów.