Zwycięstwa Napoli, Romy i Juventusu, grali Polacy

Ostatnia aktualizacja: 26/10/16 22:48, Komentarzy: 2

0
2

SSC Napoli pokonało u siebie Empoli FC 2:0 (0:0) w środowym spotkaniu 10. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio San Paolo w podstawowym składzie gospodarzy wyszedł na murawę Piotr Zieliński, natomiast między słupkami gości stanął Łukasz Skorupski. Polskiego bramkarza sześć minut po przerwie zaskoczył z bliska Belg Dries Mertens, a sukces drużyny z Kampanii przypieczętował jeszcze w końcówce Rumun Vlad Chiriches.

Dzięki szóstej wygranej w sezonie "Błękitni" awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Zespół z Toskanii doznał natomiast szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i jest przedostatni w klasyfikacji.

Na drugiej pozycji umocniła się AS Roma. "Giallorossi" z Wojciechem Szczęsnym między słupkami wygrali na wyjeździe z US Sassuolo Calcio 3:1.

Na Stadio Citta del Tricolore gospodarze prowadzili po strzale głową Paolo Cannavaro, ale po przerwie straty z nawiązką odrobił Bośniak Edin Dżeko, a sukces rzymian przypieczętował jeszcze Radja Nainggolan.

Liderem tabeli pozostał Juventus Turyn. Broniąca tytułu "Stara Dama" rozbiła u siebie Sampdorię Genua 4:1, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Giorgio Chiellini.

Na Juventus Stadium całe zawody tym razem z ławki rezerwowych oglądał Karol Linetty. Zespół z Ligurii doznał piątej porażki w sezonie i nadal jest na piętnastym miejscu w klasyfikacji.