Zwycięstwa Torino i Juventusu, cały mecz Glika

Kostas Koutsaftikis/Shutterstock
Torino FC z Kamilem Glikiem w składzie wygrał u siebie z Sampdorią Genua 2:0 (2:0) w niedzielnym spotkaniu czwartej kolejki włoskiej Serie A. Reprezentant Polski zaliczył pełny mecz.

Obie bramki dla gospodarzy zdobył jeszcze przed przerwą Fabio Quagliarella. Dzięki trzeciej wygranej w sezonie "Byki" awansowały na pozycję wicelidera tabeli. Podopieczni Waltera Zengi doznali natomiast pierwszej porażki i spadli na szóste miejsce.

Powody do radości mają również kibice drugiej ekipy z Piemontu, bowiem pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Juventus. Obrońcy tytułu pokonali na wyjeździe Genoa CFC 2:0 i przesunęli się na dwunastą pozycję w klasyfikacji. Na Stadio Luigi Ferraris bramki dla "Starej Damy" padły po samobójczym trafieniu Eugenio Lamanny i wykorzystanym rzucie karnym przez Paula Pogbę.

Ekipa z portowego miasta całą drugą połowę grała w osłabieniu po czerwonej kartce Izzo tuż przed przerwą. "Gryfy" po trzeciej porażce w sezonie spadły na czternaste miejsce w tabeli.