Zwycięstwa zespołów Fabiańskiego i Boruca

Marcin Kadziolka/Shutterstock
Swansea City AFC wygrał u siebie ze Stoke City 2:0 w sobotnim meczu 34. kolejki Premier League. Czyste konto w bramce gospodarzy zanotował Łukasz Fabiański.

"Łabędzie" objęły prowadzenie w 10. minucie. Na listę strzelców wpisał się Fernando Llorente. W drugiej połowie goście mieli doskonałą okazję na wyrównanie. Marko Arnautovic jednak spudłował z rzutu karnego. Nie minęło 120 sekund i było 2:0 dla miejscowych za sprawą Thomasa Carrolla.

Zespół z Walii zajmuje 18. miejsce w ligowej tabeli i ma na swoim koncie 31 punktów. W następnej kolejce zagra na wyjeździe z Manchesterem United. Natomiast "The Potters" plasują się na 11. pozycji ze zdobytymi 39"oczkami". Ich kolejnym rywalem będzie West Ham United.

Ze zwycięstwa cieszył się także Artur Boruc. Polski golkiper zachował czyste konto, a jego AFC Bournemouth pokonał Middlesbrough FC 4:0.