Zwycięstwo Anderlechtu. Teodorczyk bez gola, ale z asystą [VIDEO]

mediapictures.pl/Shutterstock
Anderlecht pokonał Zulte Waregem 4:2 w 26 kolejce ligi belgijskiej. Asystę przy trzecim golu dla klubu z Brukseli zaliczył Łukasz Teodorczyk.

To goście otworzyli wynik spotkania. Na prowadzenie za sprawą M'Baye Leye wyszli już w drugiej minucie.

Gospodarze odpowiedzieli dwoma trafieniami jeszcze w pierwszej połowie. Najpierw w 22 minucie wyrównał Sofiane Hanni po zagraniu Serigne Kary, a dwadzieścia minut później na listę strzelców wpisał się Massimo Bruno po podaniu Sofiane Hanniego.

Na początku drugiej odsłony ładną asystą popisał się Łukasz Teodorczyk. Polak zagrał między dwójką obrońców do wbiegającego w pola karne Youriego Tielemansa, który mierzonym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Chwilę później po raz drugi w tym meczu trafili goście. Autorem bramki ponownie był M'Baye Leye, który wykorzystał rzut karny.

W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Alexandru Chipciu.

RSC Anderlecht plasuje się obecnie na drugim miejscu w tabeli belgijskiej ekstraklasy. SV Zulte-Waregem zajmuje z kolei trzecią pozycję.