Zwycięstwo Atalanty z Bologną na własnym stadionie

cristiano barni/Shutterstock
Atalanta Bergamo pokonała u siebie Bologna FC 3:2 w sobotnim meczu 33. kolejki włoskiej Serie A.

Kibice na Stadio Atleti Azzurri d'Italia zobaczyli bardzo emocjonujące spotkanie. Gospodarze świetnie zaczęli. W trzeciej minucie wynik otworzył Andrea Conti, a w 14. drugą bramkę zdobył Remo Freuler. Bardzo szybko kontaktowego gola dla gości strzelił Mattia Destro. W drugiej połowie wyrównał Federico Di Francesco. Na kwadrans przed końcem wygraną Atalancie zapewnił Mattia Caldara.

Podopieczni Gian Piero Gasperiniego po tej wygranej awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Nad piątym Lazio Rzym, które w niedzielę zagra u siebie z US Citta di Palermo, mają dwa punkty przewagi. Zespół z Bergamo w następnej kolejce zmierzy się przed własną publicznością z Juventusem.

Natomiast drużyna prowadzona przez Roberto Donadoniego plasuje się na 15. pozycji ze zdobytymi 35 „oczkami”. W kolejnym meczu zagra u siebie z Udinese.