Zwycięstwo Austrii, porażka Irlandii - towarzysko przed Euro

Ostatnia aktualizacja: 01/06/16 07:13, Komentarzy: 2

0
2

Irlandia przegrała u siebie z Białorusią 1:2 (0:1) w towarzyskim spotkaniu rozegranym we wtorek w Cork. Z kolei reprezentacja Austrii pokonała w meczu towarzyskim Maltę 2:1 (2:0).

Na murawie kameralnego Turner's Cross Białorusini objęli prowadzenie po dwudziestu minutach gry, gdy na listę strzelców wpisał się Michaił Gordejczuk. Osiemnaście minut po zmianie stron podwyższył Maksim Waładźko.

Przygotowujący się do występu w Euro 2016 piłkarze z Zielonej Wyspy zdobyli kontaktowego gola za sprawą Stephena Warda, ale do wyrównania rywale już nie dopuścili.

Irlandia na turnieju we Francji zagra w grupie E kolejno ze Szwecją, Belgią i Włochami.

* * * * * *
Irlandia - Białoruś 1:2 (0:1)
Bramki: Ward 72 - Gordejczuk 20, Waładźko 63.

Spotkanie pomiędzy Austrią a Maltą odbyło się na Worthersee Stadion w Klagenfurcie. Na co dzień występuje tam austriacka drużyna FC Karnten. Na listę strzelców po stronie podopiecznych Marcela Kollera wpisywali się odpowiednio w 4. minucie Marko Arnautović oraz w 18. minucie Alessandro Schopf. Natomiast honorowego w ostatecznym rozrachunku gola dla przyjezdnych zaliczył David Alaba, który tuż przed końcem starcia niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki.

Austriacy swój pierwszy mecz na Euro 2016 rozegrają 14 czerwca w Bordeaux z Węgrami. Następnie zmierzą się w Paryżu z Portugalią (18 czerwca). Rywalizację grupową zakończą natomiast w Saint-Denis, gdzie 22 czerwca zagrają z Islandią.