Zwycięstwo Barcelony, Messi katem Osasuny

imagestockdesign/Shutterstock
Osasuna Pampeluna uległa u siebie FC Barcelona 0:3 (0:0) w pierwszym sobotnim spotkaniu 15. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio El Sadar w pierwszej połowie "Duma Katalonii" dominowała na placu gry, ale zmarnowała kilka świetnych okazji.

Po zmianie stron to zamykająca klasyfikację ekipa z Nawarry mogła szybciej objąć prowadzenie, jednak po kapitalnym technicznym uderzeniu Sergio Leona obrońców tytułu uratowała poprzeczka.

Niespełna kwadrans po przerwie Jordi Alba wykorzystał zagranie od Leo Messiego i precyzyjnie podał do niepilnowanego Luisa Suareza, który z bliska tylko skierował piłkę do pustej bramki. Trzynaście minut później drugą asystę Alby tym razem zamienił na gola Messi. Argentyńczyk w doliczonym czasie gry przypieczętował jeszcze sukces "Blaugrany" po znakomitej indywidualnej akcji.

Podopieczni Luisa Enrique dzięki dziewiątej wygranej w sezonie zmniejszyli do trzech punktów stratę do prowadzącego w tabeli Realu Madryt. "Królewscy" wieczorem zagrają u siebie przeciwko Deportivo La Coruna.