Zwycięstwo Borussii Dortmund z Werderem Brema

Fingerhut/Shutterstock
Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe Werder Brema 3:1 w meczu jedenastej kolejki ligi niemieckiej. Obrońca gości, Łukasz Piszczek wszedł na boisko z ławki rezerwowych w 85. minucie gry.

Pierwszego gola Borussia zdobyła w dziewiątej minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Henrikha Mkhitaryana, mocny strzał pod poprzeczkę oddał Marco Reus i otworzył wynik meczu. W 32. minucie gry, Werder doprowadził do wyrównania, po tym jak Anthony Ujah z bliskiej odległości dobił strzał swojego kolegi z drużyny. Później gole zdobywali już tylko goście.

W 44. minucie gry, piłkę z lewej strony boiska dośrodkował Mats Hummels, a głową skierował ją do bramki Mkhitaryan. Wynik na 3:1 ustalił w 72. minucie spotkania Reus, dla którego było to siódme trafienie w tym sezonie.

Swoje spotkanie wygrała również Borussia Moenchengladbach. "Źrebaki" pokonały na wyjeździe Herthę Berlin 4:1. Trafienia dla gości zaliczyli Oscar Wendt, Raffael, Granit Xhaka i Haavard Nordtveit.

Liderem Bundesligi jest Bayern Monachium, który ma pięć punktów przewagi nad Borussią Dortmund. Trzecie miejsce w tabeli zajmuje Schalke, które zremisowało dzisiaj u siebie 1:1 z Ingolstadt.

*****

Augsburg - Mainz 3:3 (1:2)
Bramki: Verhaegh 42-karny, Koo 50, Bobadilla 82 - Muto 19, 30, 90+3.

FC Koeln - Hoffenheim 0:0

Hertha Berlin - Borussia Moenchengladbach 1:4 (0:2)
Bramki: Baumjohan 82-karny - Wendt 26, Raffael 28, Xhaka 55-karny, Nordtveit 90.

Schalke - Ingolstadt 1:1 (0:1)
Bramki: Sane 77 - Levels 39.

Werder Brema - Borussia Dortmund 1:3 (1:2)
Bramki: Ujah 32 - Reus 9, 72, Mkhitaryan 44.