Zwycięstwo Borussii M'gladbach z HSV

YiAN Kourt/Shutterstock
Hamburger SV przegrał u siebie z Borussią Moenchengladbach 1:2 (0:0) w pierwszym meczu 1/4 finału piłkarskiego Pucharu Niemiec.

Na Volksparkstadion obie bramki dla przyjezdnych padły w drugiej połowie po rzutach karnych. Najpierw "jedenastkę" wykorzystał Lars Stindl, a niespełna osiem minut później podwyższył Brazylijczyk Raffael.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kontaktowego gola zdobył Amerykanin Bobby Wood, ale więcej sześciokrotni mistrzowie Niemiec nie byli w stanie już zrobić i nie udało im się doprowadzić do dogrywki.

Wcześniej oprócz popularnych "Źrebaków" awans wywalczył również Eintracht Frankfurt. Spotkanie Sportfreunde Lotte z Borussią Dortmund zostało przełożone, natomiast w ostatniej parze ćwierćfinałowej rywalizować będą Bayern Monachium z Schalke 04 Gelsenkirchen.