Zwycięstwo Borussii, Piszczek spowodował rzut karny

Trybex/Shutterstock
Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe VfL Wolfsburg 2:1 w meczu piętnastej kolejki Bundesligi. Cały mecz w barwach gości rozegrał Łukasz Piszczek. Polak w doliczonym czasie gry, spowodował rzut karny.

Jako pierwsza na prowadzenie wyszła Borussia. Goście strzelili gola w 32. minucie gry. Henrik Mkhitaryan odebrał piłkę w środkowej strefie boiska Josui Guilavoguiemu, a chwilę później sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Marco Reus. Było to jego ósme trafienie w tym sezonie w lidze.

Gospodarze zdołali wyrównać w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Andre Schuerrle wbiegł z piłką w pole karne i został podcięty przez Łukasza Piszczka. Sędzia podyktował rzut karny, którego wykorzystał Ricardo Rodriguez.

Dwie minuty później, decydującą bramkę zdobyli jednak dortmundczycy. Po podaniu Mkhitaryana, piłkę z bliskiej odległości skierował do bramki, Shinji Kagawa.

Dzięki wygranej, Borussia Dortmund zmniejszyła stratę do lidera. Piłkarze Thomasa Tuchela tracą do Bayernu Monachium pięć punktów. "Bawarczycy" przegrali dzisiaj na wyjeździe 1:3 z Borussią Moenchengladbach. VfL Wolfsburg po porażce spadł na piątą pozycję w lidze.