Zwycięstwo Broendby, grał Wilczek

Stig Nygaard, wikipedia
Esbjerg fB przegrał u siebie z Broendby Kopenhaga 2:3 (2:0) w poniedziałkowym meczu 30. kolejki duńskiej Superligaen. W ekipie gości w podstawowym składzie pojawił się Kamil Wilczek. Polski napastnik został zmieniony dwie minuty przed końcem.

Na Blue Water Arena gospodarze do przerwy prowadzili po trafianiach Kevina Mensaha i Holendra Micka van Burena, ale po zmianie stron w niespełna trzy minuty dwukrotnie do siatki miejscowych celnie przymierzył Fin Teemu Pukki, doprowadzając w ten sposób do wyrównania.

To nie był jednak koniec emocji. Minutę przed końcem bowiem zwycięskiego gola dla przyjezdnych strzelił Szwed Johan Larsson. Dzięki piętnastej wygranej w sezonie stołeczna drużyna awansowała na piąte miejsce w tabeli, uprawniające do gry w eliminacjach Ligi Europy.

Zespół z Jutlandii natomiast doznał czwartej porażki z rzędu i spadł na przedostatnią pozycję w klasyfikacji.