Zwycięstwo Empoli, efektowna asysta Zielińskiego

Ostatnia aktualizacja: 19/12/15 22:46, Komentarzy: 1

0
1

Bologna FC przegrał u siebie z Empoli FC 2:3 (2:2) w jedynym sobotnim spotkaniu 17. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Renato Dall'Ara w ekipie przyjezdnych do 85. minuty grał Piotr Zieliński. Pomocnik reprezentacji Polski zaliczył efektowną asystę przy pierwszej z dwóch bramek Massimo Maccarone. Wcześniej do siatki gospodarzy trafił również Manuel Pucciarelli.

Przyjezdni stracili oba gole w końcówce pierwszej połowy. Najpierw na listę strzelców wpisał się Franco Brienza, a następnie uczynił to Mattia Destro.

Podopieczni Roberto Donadoniego doznali w ten sposób dziesiątej porażki w sezonie i są na trzynastym miejscu w tabeli. Ekipa z Toskanii po czwartym z rzędu i ósmym zwycięstwie w bieżących rozgrywkach awansowała na szóstą pozycję w klasyfikacji.