Zwycięstwo Groningen, dwunasta porażka Rody

Piłkarze ADO Den Haag ulegli u siebie FC Groningen 0:1 (0:0) w drugim niedzielnym spotkaniu 29. kolejki holenderskiej Eredivisie. W innym meczu Roda Kerkrade uległa u siebie SC Heerenveen 1:2 (0:0).

Na Kyocera Stadion goście ponad godzinę grali w osłabieniu, ale niespełna kwadrans przed końcem za sprawą Szweda Rasmusa Lindgrena zdobyli zwycięskiego gola.

Dzięki dziesiątej wygranej w sezonie podopieczni Erwina van de Looia zrównali się punktami z ekipą z Hagi i są na dwunastej pozycji w tabeli. Stołecznej drużynie zespół z północny Holandii ustępuje w tym momencie tylko gorszą różnicą bramek.

W meczu Rody Kerkrade wszystkie bramki w tym meczu padły dopiero w drugiej połowie. Sześć minut po zmianie stron prowadzenie gościom dał Szwed Arber Zeneli.

Wyrównał kwadrans później Belg Tom van Hyfte, ale ostatnie słowo należało do przyjezdnych. W drugiej minucie doliczonego czasu gry gospodarzy pogrążył celnym strzałem Branco van den Boomen.

Ekipa z Limburgii doznała w ten sposób dwunastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostaje na czternastym miejscu w tabeli. "De Superfriezen" natomiast po dziesiątym zwycięstwie w sezonie z sześcioma punktami więcej są na trzynastej pozycji w klasyfikacji.