Zwycięstwo Irlandii Północnej z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 27/05/16 22:44, Komentarzy: 3

0
3

Irlandia Północna, która będzie pierwszym rywalem Polski podczas Euro 2016, pokonała w towarzyskim spotkaniu Białoruś 3:0. Mecz rozegrany został na Windsor Park w Belfaście.

Pierwszy gol dla Irlandii Północnej padł w siódmej minucie gry. Po zamieszaniu w polu karnym, piłka spadła pod nogi Kyle'a Lafferty'ego, a ten z bliska pokonał Andrieja Gorbunowa. Drugą bramkę gospodarze zdobyli chwilę przed przerwą. Trafienie zaliczył Conor Washington, który wykorzystał błąd golkipera rywali. Wynik na 3:0 ustalił w końcówce meczu Will Grigg.

Spotkanie Irlandii Północnej z Polską odbędzie się 12 czerwca. Mecz rozegrany zostanie na Allianz Riviera w Nicei. Później obie reprezentacje zagrają z Ukrainą i Niemcami.

Swoje spotkanie z Irlandią zremisowała natomiast reprezentacja Holandii, która będzie najbliższym rywalem Polski w sparingu. Gola dla "The Boys in Green" strzelił Shane Long, a do wyrównania doprowadził Luuk de Jong.