Zwycięstwo Janowicza i awans do drugiej rundy turnieju w Genui

Bryan Pollard/Shutterstock
Jerzy Janowicz pokonał Włocha Lorenzo Sonego w trzech setach - 6:3, 6:7(5), 7:5 - i awansował do drugiej rundy turnieju ATP Challenger w Genui.

O ile w pierwszym secie nasz tenisista nie miał większych problemów ze zdecydowanie niżej notowanym, rozstawionym na 259 miejscu w rankingu rywalem - oddał tylko trzy gemy - o tyle druga partia miała już niezwykle dramatyczny przebieg. Polak prowadził 5:2, by pozwolić rywalowi doprowadzić do remisu, a potem do tie-breaka, którego Janowicz przegrał.

Do rozstrzygnięcia losów spotkania potrzebny był zatem trzeci set. W nim polski tenisista również miał spore problemy z przeciwnikiem, lecz skończyło się szczęśliwie. Jerzy Janowicz wygrał w nim 7:5, całe spotkanie w trzech setach i awansował do kolejnej rundy.
Źródło: eurosport.onet.pl