Zwycięstwo Juventusu w hicie Serie A! Piękna asysta Vlahovicia, AS Roma była bezradna [WIDEO]

Screen z X
Na zakończenie tegorocznych zmagań w Serie A Juventus pokonał na własnym boisku Romę w hicie 18. kolejki. Bramkę na wagę trzech punktów dla "Starej Damy" zdobył na początku drugiej połowy Adrien Rabiot.
Niewiele brakowało, aby to Roma bardzo szybko wyszła w stolicy Piemontu na prowadzenie. Już w czwartej minucie Wojciecha Szczęsnego po strzale Bryana Cristante i rykoszecie uratował wyłącznie słupek.
Kwadrans później nadeszła odpowiedź "Bianconerich". Dobrze pod bramką rywali zachował się Dusan Vlahović, lecz ze strzałem Serba poradził sobie Rui Patricio. Później nieznacznie pomylił się z kolei Paulo Dybala.
Pod koniec pierwszej połowy Juventus był o włos od wyjścia na prowadzenie. Po uderzeniu Filipa Kosticia sytuację uratował jednak Evan N'Dicka. Stoper Romy popisał się fenomenalną interwencją.
O ile w pierwszej połowie kibice nie doczekali się goli, to tuż po przerwie "Stara Dama" wyszła na upragnione prowadzenie. Vlahović dograł piłkę piętą, a całą akcję świetnie wykończył Adrien Rabiot.
Po tym golu tempo wyraźnie zwolniło, a Roma przez długi czas nie potrafiła przetestować Wojciecha Szczęsnego. Pierwszy celny strzał w całym meczu "Giallorossi" oddali dopiero w 71. minucie. Polak bez problemu wyłapał piłkę po uderzeniu Dybali.
W końcówce na boisku pojawił się Arkadiusz Milik, murawę opuścił za to Nicola Zalewski. W 84. minucie Juventus mógł zadać nokautujący cios. Po kontrataku świetnej sytuacji nie wykorzystał jednak Weston McKennie. Później do siatki trafił jeszcze Chiesa, ale bramki nie uznano ze względu na spalonego.
Dzięki wygranej 1:0 turyńczycy zbliżyli się na dwa punkty do liderującego Interu Mediolan. Roma pozostała natomiast na siódmym miejscu w tabeli, które nie gwarantuje nawet udziału w europejskich pucharach.