Zwycięstwo Juventusu z Cagliari po dwóch golach Higuaina

cristiano barni/Shutterstock
W ostatnim niedzielnym spotkaniu 24. kolejki Serie A Cagliari Calcio przegrało u siebie z Juventusem FC 0:2. Dublet ustrzelił argentyński snajper Gonzalo Higuain.

Pierwszy gol w tej konfrontacji padł w 37. minucie, gdy Higuain wykorzystał doskonałe podanie od Claudio Marchisio, będąc w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali. Zaraz na początku 2. połowy zawodnik również popisał się instynktem strzeleckim, wykorzystując dogranie od Paulo Dybali.

Gospodarze od 67. minuty grali w dziesiątkę, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, otrzymał Nicolo Barella.

Stara Dama odniosła dwudzieste zwycięstwo ligowe w tym sezonie. Był to również setny zwycięski mecz (licząc wszystkie rozgrywki) pod batutą Massimiliano Allegriego.