Zwycięstwo Mainz z Eintrachtem Frankfurt

Mainzerize, wikipedia
FSV Mainz pokonało na własnym stadionie Eintracht Frankfurt 2:1 w ostatnim sobotnim meczu czternastej kolejki ligi niemieckiej. Dla gości było to piąte z rzędu spotkanie bez zwyciestwa.

Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Yoshinori Muto w piątej minucie gry. Asystę przy jego trafieniu zaliczył Pablo De Blasis. Trzy minuty przed przerwą bramkę na 2:0 zdobył Yunus Malli. Honorowege trafienie dla Eintrachtu zaliczył Haris Seferović w 61. minucie gry. Goście od 40. minuty spotkania musieli grać w dziesiątkę. Swoją drugą żółtą kartkę obejrzał wtedy Alexander Meier.

Dzięki wygranej, Mainz awansowało na siódme miejsce w lidze. Eintracht zajmuje trzynastą pozycję w tabeli. Liderem Bundesligi jest Bayern Monachium, który ma jedenaście punktów przewagi nad Borussią Dortmund. Drużyna z Signal Iduna Park w niedzielę zmierzy się z VfB Stuttgart.